Kancelář v České republice

Kancelář v České Republice

Společnost Rizzo Associates Czech, a. s. (Rizzo Czech), původně založená jako Stevenson and Associates, Kancelář v České republice a. s. (S&A-CZ) více než 20 let úspěšně poskytuje konzultační a inženýrské služby v oblasti návrhů a seizmického hodnocení komponent pro jadernou energetiku.

Zvláštní důraz klademe na nejvyšší kvalitu práce a expertních znalostí, které jsou základní povinností všech firem zaměřených na jadernou bezpečnost

Společnost Stevenson and Associates (S&A) byla založena Johnem D. Stevensonem jako konzultační inženýrská firma se sídlem v Clevelandu, stát Ohio, USA. Od roku 1990 S&A společnost rozvíjela konzultační inženýrské služby ve střední a východní Evropě. Dnešní Rizzo Czech byla založena v roce 1992 a členem RIZZO se stala v roce 2000. V roce 2001 byla Mezinárodní agentuře pro atomovou energii (IAEA) představena nepřímá metoda hodnocení seizmické adekvátnosti zařízení instalovaného na jaderných elektrárnách typu VVER pod názvem GIP VVER , která je od roku 2003 jedním z doporučovaných postupů. Od roku 2006 má firma společné pracoviště s laboratoří Vojenského technického ústavu pozemního vojska ve Vyškově (VOP CZ, s.p., lokalita Vyškov), kde provádí zkoušky na dvojosém seizmickém stole.

Činnost Rizzo Czech je zaměřena zejména na následující oblasti:

  • Jaderná bezpečnost energetických a ostatních specifických jaderných zařízení
  • Spolehlivost zařízení, systémů a konstrukcí při extrémních podmínkách a událostec 
  • Vyhodnocení rizik a ohrožení pro potenciálně rizikové průmyslové objekty (bunkry, přehrady, strategické stavby)
  • Vývoj normativně - technické dokumentace a legislativy platné pro oblast jaderné bezpečnosti
 
800px-charles_bridge

Rizzo Czech poskytuje konzultační a inženýrské služby v oblastech, kde jsou kladeny zvýšené nároky na bezpečnost a spolehlivost. Ačkoli se zaměřujeme se na teritoria, kde byla v minulosti instalována technologie jaderných reaktorů typu VVER, naše služby v minulosti využili zákazníci v Evropě, Rusku, Jižní Africe a Spojených Státech Amerických.

Politika kvality

Součástí naší politiky je účast našich inženýrů na tvorbě a úpravách národních a mezinárodních standardů, předpisů, směrnic a dalších podobných důležitých dokumentů, které se vztahují k oboru naší činnosti. Jednou z našich nejvýznamnějších profesionálních aktivit je soustavná spolupráce s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (IAEA), s národními orgány pro jaderný dozor, s organizacemi zabývajícími se tvorbou norem a předpisů, a s dalšími národními i mezinárodními organizacemi (Ústav jaderného výzkumu v Řeži, Výskumný ústav jadrových elektrární v Trnavě, ŠKODA Plzeň, Energoprojekt Praha, Paul C. Rizzo Associates z USA, Siemens, Westinghouse v Bruselu a další).

Naše práce splňuje kritéria stanovená jak firemním programem zajištění jakosti (QA) dle normy ISO 9001:2015 tak požadavky dokumentů IAEA 50-C/SG-Q (1996), US NRC 10 CFR 830.120 (1995) a ANSI/ASME NQA-1-1995 (2000).

Služby

Rizzo Czech se specializuje na pokročilé metody výpočtů v konstrukční mechanice, návrhy a zkoušky jaderných a dalších průmyslových zařízení při použití moderních softwarových a hardwarových produktů. Rizzo Czech poskytuje služby sahající od koncepčních studií a návrhu kritérií až k podrobným výpočtům konstrukcí, systémů a jejich komponent jak pro nová tak pro existující zařízení, zvláště pak pro jaderné elektrárny.  Máme podrobné znalosti týkající se konstrukčního návrhu a analýz bezpečnosti jaderných elektráren s reaktory typů PWR, BWR, CANDU, a zvláště pak VVER.

Rizzo Czech poskytuje následující služby:

  • Hodnocení seizmické odolnosti
  • Kvalifikace komponent
  • Návrhy a výpočty
  • Konstrukční mechanika
  • Výzkum a vývoj


Příklady referenčních projektů Rizzo Czech najdete v sekci Projekty / Energetický průmysl / Jaderná energetika nebo je najdete dle klíčového slova "Projekty Rizzo Czech".

Kontaktujte nás:

Sídlo společnosti:
Vejprnická 663/56
318 00 Plzeň, Česká republika
Tel: +420 377 350 233
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ukázat firmu na Google Maps.

Kontaktní osoba: Ing. Marek Tengler – předseda představenstva

IČ: 45353409
DIČ: CZ45353409

Společnost je registrována u Krajského soudu v Plzni, oddíl B, vložka 1445

 

 

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it